Наркоз

Прийом у цього фахівця (анестезіолога) включає заповнення докладної анкети, в якій прописані загальні питання, що стосуються стану здоров’я в минулому і сьогоденні, раніше перенесені операції. Здавалося б, формальність. Насправді ж, ця інформація дуже важлива. Правильна оцінка стану здоров’я – основний аспект при плануванні обсягу операції і виборі анестезії.

Більшості людей, що не мають відношення до медицини, здається, що загальна анестезія – це укол, занурює людини в стан сну. Насправді ж мова йде про цілий комплекс заходів, спрямованих на забезпечення безпеки операції та створення фізичного і психологічного комфорту на всіх стадіях процесу: підготовці, операції, реабілітації. Після того, як ви поспілкувалися з хірургом і прийняли рішення робити операцію, вам належить обстеження  відповідно до встановлених стандартів. І консультація з анестезіологом – обов’язкова.

Наші лікарі-анестезіологи ніколи не стануть піддавати пацієнта невиправданому ризику. Краще зробити менше або взагалі відкласти операцію, ніж отримати негативні наслідки. У Клініці Стахіва до будь-якої операції відносяться дуже серйозно. Для нас важливий не потік, а кожен пацієнт окремо. Для цього застосовуються найсучасніші технології анестезіології та інтенсивної терапії. Ми орієнтуємося на Гарвардський стандарт контролю за пацієнтом, згідно з яким на операції присутній анестезіолог і його помічники. Анестезіолог здійснює постійний моніторинг відповідних показників частоти пульсу, тиску, насичення крові киснем, концентрацію вуглекислого газу, електрокардіограму (ЕКГ). Ми використовуємо тільки перевірені анестезілогічні технології і ніколи не поспішаємо. Тому наші пацієнти добре сплять і добре прокидаються. Повірте, ви в надійних руках.

Існує два основні різновиди анестезії:

  • загальна (наркоз);
  • регіонарна (включає місцеву анестезію).

У світовій практиці загальної хірургії, ЛОР та пластичної естетичної хірургії більшість фахівців віддають перевагу загальній анестезії (наркозу).

Наркоз – це керований і зворотній вплив на організм, що характеризується втратою свідомості (глибокий сон), всіх видів чутливості та рухової активності (відсутні будь-які рефлекси). 

Загальна анестезія буває різною. Дихання контролюється через встановлену дихальну трубку, за допомогою якої подається інгаляційний анестетик та здійснюється штучна вентиляція легенів. В інших випадках пацієнт дихає самостійно. Спільно з хірургом анестезіолог вибирає той варіант, який буде максимально підходити конкретно Вам в залежності від об’єму операції. Прийняте рішення погоджується із пацієнтом. Безпека проведення операції стоїть на першому місці. Якщо майбутня операція не відноситься до категорії складної, то в разі вашої згоди її можна зробити під місцевою анестезією. Як правило, це операції з видалення невеликих шрамів або рубців, папілом і деякі інші. Місцева анестезія у нашій клініці поєднується із седативними середниками – засобами, що викликають психоемоційний комфорт і поверхневий сон.

Для дорослих

Пацієнт проходить повне передопераційне обстеження, з яким детально ознайомлюється лікар-анестезіолог. День перед операцією відбувається консультація із цим лікарем, під час якої обговорюються всі деталі. Відповідно, обстежений напередодні і оглянутий анестезіологом пацієнт придходить в клініку в день операції. Після розмітки операційного поля хірургом (якщо це пластична операція) і передопераційного огляду анестезіологом (і в хорошому настрої – без страху) пацієнт приходить в операційну, де і починається загальна анестезія.

Для дітей

Діти, так само як і дорослі, що йдучи на операцію, попередньо проходять повне передопераційне обстеження. За день до операції батьки дитини консультуються із лікарем-анестезіологом (дитячим). В день операції батьки із малюком приходять у клініку, де відбувається передопераційна консультація із лікарем-анестезіологом та хірургом.

В операційну дитина заходить разом із одним із батьків та знає, що йде на інгаляцію зі смаками, смак якої вибирає перед процедурою. Розпочинається наркоз дитини інгаляційним способом через маску, і коли малюк засинає, тоді мама чи тато виходить з операційного блоку і дитині встановлюють довенний катетер. У нас діти не плачуть, не бояться лікарів у білих халатах, тому не мають психоемоційного стресу. Після операції малеча прокидається у комфортній палаті поруч із батьками і навіть не підозрює, що перенесла операцію.

Загальна анестезія проводиться бригадою в складі лікаря-анестезіолога і медичної сестри-анестезиста. Крім візуального спостереження за станом пацієнта за станом пацієнта застовується і апаратний моніторинг параметрів життєдіяльності:

  • частота пульсу;
  • артеріальний тиск;
  • насичення крові киснем;
  • концентрація вуглекислого газу на видосі;
  • електрокардіографія та плетизмографія;
  • температура тіла тощо.

Для контролю за подачею інгаляційного анестетика використовуємо газовий аналізатор, який визначає суміш газів на вдиху і на видиху пацієнта та концентрацію анестетика. Після закінчення операції, анестезіолог припиняє подачу анестетика і пацієнт прокидається. Притомний пацієнт переводиться в палату під цілодобове спостереження медсестри, де остаточно прокидається.

У клініці Стахіва здебільшого застосовується севорановий інгаляційний наркоз, комбінуючи із внутрішньовенною анестезією, яка дозволяє дозовано і керовано лікарем-анестезіологом вводити пацієнта в спокійний сон. Після операції пацієнт легко і в певний час виходить з наркозу. Після анестезії пацієнт адекватно реагує на те, що відбувається, спілкується з оточуючими, швидко починає пити воду та приймати легку їжу.