Ендоскопічні операції носа

Наша клініка оснащена сучасним провідним європейським обладнанням в області ендоскопії. Таке обладнання забезпечує зручність роботи для лікаря, а також гарантує надійність і високу точність при діагностиці та оперативних втручаннях. Операційна також оснащена коагуляторами для високоенергетичного впливу і риноскопічним шейвером для видалення поліпів у порожнині носа і в пазухах.

Застосування малоінвазивних ендоскопічних методів в отоларингології дає ряд переваг, зокрема ендоскопічне обладнання мінімізує людський фактор. Коли лікар проводить огляд без такого обладнання – можуть вийти суб’єктивні висновки. У нашій клініці лікарі мають можливість бачити стан тканин на моніторі з високою роздільною здатністю і демонструвати стан ЛОР-органів пацієнтові або його батькам, якщо пацієнт дитина. Також є можливість записати огляд на диск, щоб потім мати можливість переглянути деталі, бо не кожна дитинка дозволяє себе спокійно оглянути і часом долі секунди, які можна переглянути на диску допоможуть правильно встановити діагноз.

Одна з найпоширеніших ЛОР-операцій у дітей. Головне побоювання батьків при необхідності оперативного втручання – ймовірність рецидивів (того, що аденоїди можуть вирости знову).

Гіпертрофія і запалення аденоїдів у дітей нерідко вимагає хірургічного лікування, оскільки ця ЛОР-патологія призводить до:

  • хворобливих рецидивуючих отитів
  • хронічного риносинуситу
  • утруднення дихання
  • обструктивним апное сну (зупинок дихання)
  • зниження слуху
  • порушення розвитку мови
  • формування неправильного прикусу
  • порушення розвитку лицьового скелета і розвитку «аденоїдного» типу обличчя.

Крім того, постійне порушення носового дихання призводить до хронічної гіпоксії і суттєво гальмує інтелектуальний розвиток дитини.

Ендоскопічне видалення аденоїдів – золотий стандарт ЛОР-хірургії, який дозволяє лікарю чітко бачити все, що він робить. Таким чином виключається ймовірність того, що лімфоїдна тканина залишиться і через якийсь час почне знову розростатися. Хірург повністю видаляє цю тканину, а потім коагулює місце видалення, при необхідності він впливає на валики слухових труб, щоб запобігти розвитку їх дисфункції і отитів.

У нашій клініці працюють фахівці з багаторічним стажем і досвідом. Важливо, що у них великий досвід роботи саме з ендоскопічною технікою і вони володіють делікатними методами оперативного втручання. Це має велике значення, тому що лор-структури розташовані в лицьовій області, вони дуже дрібні і мають хороше кровопостачання. При зайвому радикалізмі під час лор-операцій можуть виникати різні неприємні наслідки аж до серйозних ускладнень.

При операціях з видалення аденоїдів без ендоскопічного обладнання, коли лікар діє «наосліп», нерідко виникають рецидиви або ускладнення.

Існують чіткі свідчення, коли потрібно видаляти аденоїди, а коли ні. У нашій роботі ми спираємося не тільки на розмір аденоїдних вегетацій, а й оцінюємо проблеми, які вони спричиняють пацієнтам. Це може бути цілий ряд інших супутніх захворювань: алергічні риніти, запалення пазух, отити і т. д. Лікар-отоларинголог комплексно оцінює стан пацієнта і пропонує ефективне лікування в кожному випадку. У нашій клініці ми практикуємо видалення аденоїдних вегетацій, що досягли вже 3-го ступеня, в той час як 1 і 2 ступінь аденоїдів намагаємося вилікувати консервативно.

Абсолютним показанням до операції є нічні зупинки дихання – апное. Для пацієнта – це дуже небезпечна ситуація, тому оперативне втручання необхідно провести якомога швидше.

Відносними показаннями, які потрібно враховувати, але при яких у лікарів є запас часу для консервативного лікування – це часті захворювання, рецидивні отити, дисфункції слухової труби, виражене утруднення носового дихання і т. д. Якщо консервативне лікування не призводить до стійкого позитивного результату, то необхідно проводити операцію.

Аденоїдектомія класична з ендоскопом проводиться під загальним наркозом. Вводиться ендоскопічна трубка і за допомогою мікрокамери лікар отримує чітке зображення на екран монітора прямо в операційній. Таким чином забезпечується ідеальний огляд для мінімізації пошкоджень тканини. Видалення мигдалини відбувається за допомогою спеціального обладнання: шейвера, лазера, коблатора (залежно від випадку) і виводиться назовні через відсмоктування.

У багатьох пацієнтів аденоїдні вегетації часто супроводжуються збільшенням (гіпертрофією) піднебінних мигдалин. Гіпертрофія мигдалин призводить до виникнення хропіння, зупинок дихання, проблем з вимовою, частих запаленнь (ангіна, тонзиліт).

У таких випадках в нашій клініці проводиться подвійна операція – аденоїдектомія та тонзилотомія, коли повністю видаляються аденоїди і підрізається частина піднебінних мигдалин, щоб вони стали нормального розміру і продовжували виконувати свою захисну функцію. Така операція має велике значення для профілактики гіпертрофії мигдалин і пов’язана з поняттям «компенсаторної гіпертрофії», коли при видаленні аденоїдів мигдалини беруть на себе функції лімфоїдного органу і з часом збільшуються, через що у пацієнта знову з’являються проблеми з хропінням, незважаючи на те, що аденоїди йому вже видалили.

Нерідко батьки бояться піддавати свою дитину подвійний операції, але, на жаль, це може привести до необхідності повторної операції. Ми рекомендуємо прислухатися до свого лікаря, щоб уникнути таких неприємних наслідків.

Тривалість операції

Тривалість операції по аденоїдектомії у дітей займає в середньому 20 хвилин. На тривалість операції впливають професіоналізм хірурга і обсяг виконуваної операції. Оскільки процедура видалення аденоїдів виконується без травматизації, ризик ускладнень і період реабілітації зводяться до мінімуму. Як правило, вже через кілька годин після операції ми виписуємо дітей з клініки додому. Післяопераційний період проходить безболісно.

Після аденоїдектомії у дитини може бути незначно утруднене носове дихання, так як може утворитися післяопераційний набряк. Ми рекомендуємо пацієнту прийти на огляд через 10-14 днів після операції. Цей час рекомендовано сидіти вдома, щоб уникнути інфекцій і можливих ускладнень. Після огляду, якщо все в порядку, дитина може піти в школу чи дитячий садок, але на два тижні виключаються активні види спорту, відвідування лазень, саун, басейнів і місць скупчень людей.

У дітей з аденоїдними вегетаціями часто виникають логопедичні проблеми, вони не можуть правильно вимовляти певні звуки, наприклад «л», «м» .У таких випадках після операції потрібно звернутися до логопеда.

Показаннями до операції є викривлення перегородки носа, яке викликає труднощі носового дихання, запальні зміни придаткових пазух носа, хропіння, що приводить до апное (зупинок дихання уві сні).

Виділяють чотири ступені викривлення перегородки. Перша-друга ступінь викривлення – перегородка помірно викривлена, але в місцях, де відкривається сполучення пазух. Сама кривизна може не заважати диханню, але якщо вона призводить до хронічних запальних захворювань навколоносових пазух, в цих випадках потрібно оперувати перегородку і паралельно відкривати пазухи, щоб прибрати з них весь патологічний вміст, тим самим відновити їх вентиляцію і запобігти рецидивам запальних процесів.

Третя і четверта ступінь викривлення перегородки – це значні викривлення внаслідок травм, в тому числі спортивних, ДТП, побутових бійок і т. Д. Такі ступені викривлення виникають, якщо не була проведена операція в ранній термін після травми, в зв’язку з чим вже утворилися рубцеві зміни. Операція по виправленню перегородки вимагає високого професіоналізму і майстерності від хірурга, так як всі структури вже змінені і фактично доводиться заново «збирати заново» ніс.

Тривалість септопластики (операції на перегородці носа) залежить від ступеня викривлення перегородки і досвіду хірурга. Як правило, вона триває від години до двох годин.

Септопластику часто плутають з пластичними операціями по зміні форми носа або ринопластикою. Але це різні операції. Операція на перегородці носа – це функціональне втручання, спрямоване на відновлення носового дихання, усунення проблем з навколоносовими пазухами. Вона ніяким чином не змінює зовнішність пацієнта. А ось ринопластика – це операція по зміні форми зовнішнього носа, якою займаються пластичні хірурги.

Комбінована операція, коли септопластика поєднується з впливом на носові раковини, відкриттям пазух і видаленням патологічного вмісту, операціями, пов’язаними з поліпозом носа, з видаленням стороннього тіла верхньощелепної пазухи, синусміцетоми, може тривати 2 – 2,5 години. Все залежить від обсягу операції для конкретного пацієнта.

Після операцій на перегородці носа, на навколоносових пазухах, на носових раковинах потрібно, щоб пацієнт регулярно приходив на огляди, виконував процедури, описані в його епікризі, і відмовився від фізичних навантажень, відвідування лазень і саун, перельотів. Від дотримання всіх рекомендацій багато в чому залежить кінцевий результат операції.

Всі пацієнти, які роблять операції на перегородці носа і на навколоносових пазухах, в обов’язковому порядку перед операцією і через півроку після неї роблять комп’ютерну томографію пазух носа. Це рентгенологічна діагностика, яка необхідна для оцінки результатів операції.

Поліпи –  одні з найбільш поширених доброякісних округлих новоутворень, що утворюються внаслідок патологічного розростання епітеліальної тканини. Вони походять із слизової оболонки, мають горбисту поверхню і розташовуються на ніжці, виступаючи в порожнину носа.

Найчастіше вони виявляються у дорослих, але не виключено їх розвиток і в дитячому віці.

Носовий поліп не представляє безпосередньої небезпеки для життя і не схильний до ракового переродження. Проте такі пухлини підлягають хірургічному лікуванню. Поліпектомія – операція з видалення поліпів у носі, що проводиться бережним методом з використанням малоінвазивних методик.

Поліпозні розростання носа – зовсім не мирна патологія. Спочатку вони мають невеликі розміри і не дають знати про себе, але в міру зростання призводять до появи різних симптомів, що посилюються. Тому операція з видалення поліпів з часом стає найбільш результативним методом лікування.

Видалення їх проводиться шейвером – інструментом у вигляді трубки з ріжучими змінними обертовими насадками і функцією відсмоктування. Використання шейвера та ендоскопа робить видалення новоутворень більш точним і менш травматичним.

Ендоскопічна шейверна поліпектомія дозволяє малотравматичним шляхом видаляти навіть поліпи, розташовані врешітчастих комірках, верхньощелепних пазухах та клиноподібній  пазусі.

Коблація носових раковин (зменшення носових раковин) –це  просте і ефективне рішення хронічного риніту. У більшості випадків причина утрудненого дихання через ніс лежить в алергічному факторі, який викликає збільшення нижніх носових раковин з подальшою закупоркою. Збільшені носові раковини можуть привести до порушень нюху і зменшення надходження кисню в мозок. Проблема легко вирішується. Сучасна медицина пропонує декілька простих і швидких процедур лікування, які дозволяють відновити якість життя пацієнтів раз і назавжди. Одне з таких рішень – метод коблаціі (Coblation). Даний метод лікування полягає у використанні радіохвиль для точкового опромінення тканин без гарячого випалювання. Цей тип хірургії називають “холодною” або “холодноплазмовою”. Апарат у вигляді тонкого олівця, який використовується в процедурах лікування методом коблаціі, діє на низьких температурах і викликає хімічну реакцію, за допомогою якої пропалює тканини збільшених носових раковин. Дана процедура дозволяє зменшити носові раковини до бажаного розміру, не пошкоджуючи при цьому навколишні здорові тканини.

Метод коблації також спростив техніку пластики м’якого піднебіння так, що ця операція стала амбулаторною і майже не впливає на працездатність пацієнта. При алергічному і гіпертрофічному риніті стало можливим відновити носове дихання, зменшивши об’єм носових раковин, не пошкоджуючи слизову оболонку носа і не порушуючи структуру самої раковини, а це головна умова функціональності подібних операцій.

Ідеологія нашої клініки свідчить, що будь-яке втручання має виконуватися не для самозадоволення хірурга, а для поліпшення якості життя пацієнта. Грамотне впровадження в медичну практику нових високих технологій дозволяє реалізувати заповіт лікарів давнини – noly nocere- не нашкодь!

Клініка Стахіва спеціалізується на діагностиці та грамотному лікуванні різних ЛОР-захворювань. Ми маємо всі необхідні сертифікати і обладнання, застосовуємо тільки перевірені рекомендовані терапевтичні схеми і ефективні операції.

При обстеженні, лікуванні та контрольних оглядах пацієнтів наші лікарі широко використовують ендоскопію, що підвищує ймовірністьправильної діагностики, якість і результативність проведених хірургічних маніпуляцій.

Перелік необхідних передопераційних обстежень для дітей:

  1. Загальний аналіз крові;
  2. Час згортання та тривалість кровотечі;
  3. Загальний аналіз сечі;
  4. Біохімічний аналіз крові (глюкоза, білок, сечовина, креатинін, білірубін, АлТ, АсТ, електроліти);
  5. Електрокардіограма;
  6. Консультація педіатра;
  7. При необхідності – огляд суміжних спеціалістів.

Перелік необхідних передопераційних обстежень для дорослих:

  1. Загальний аналіз крові;
  2. Час згортання та тривалість кровотечі;
  3. Загальний аналіз сечі;
  4. Біохімічний аналіз крові (глюкоза, білок, сечовина, креатинін, білірубін, АлТ, АсТ, білірубін, калій, натрій, хлор);
  5. Група крові. Резус-фактор;
  6. Електрокардіограма;
  7. Флюорографія;
  8. ВІЛ;
  9. Гепатит С;
  10. Консультація сімейного лікаря;
  11. При необхідності – огляд суміжних спеціалістів;
  12. При необхідності –  комп’ютерна томограма приносових пазух носа.

Наші щасливі клієнти

Хочу висловити велику подяку Олегу Володимировичу за проведену отопластику для моєї дитини.Операція пройшла успішно реабілітація теж)))))моя дівчинка почувається чудово )))дякую за професійність за той спокій і впевненість які Ви в мене викликали на консультації і в день операції))))Ви не просто лікар _Ви скульптор який втілив нашу мрію в реальність)))) Прийміть найщиріші побажання здоров’я та успіхів в Вашій благородній праці .Всім у кого є ще сумніви дуже раджу Не бійтеся!!! Зробіть крок до своєї мрії.Рекомендую клініку Стахіва і прекрасного лікаря Олега Володимировича.Процвітання Вам і всього найкращого.

Зоряна Джугла

Чудовий лікар,хірург і людина!!!Проводив два оперативних втручання….Професійне і чуйне ставлення до пацієнта!Завжди надає хороші консультації!Олег Володимирович майстер свого діла.

Kira Light

Олег Володимирович-професіонал своєї справи,чудовий хірург і людина яка живе своєю роботою..я з 12-14років мала алергічний хронічний реніт(ніс закладений незалежно від пори року)-весь час сиділа на судинозвужуючих препаратах-так що вже слизова атрофувалась…коли прийшла на прийом він все показав на відео і роз’яснив і повірила і згодилася на операцію…все пройшло добре і тепер я тільки згадую ,що мала проблеми з носом!!дякую!!!

Оксана Панчишин

Мене звати Олена і я є одною із пацієнток лікаря Стахіва. Понад шість років я страждала гайморитом ,лікувалася у різних спеціалістів, та добрі люди рекомендували звернутися саме до Олега Володимировича. І ось вже два з половиною роки як я забула про свій недуг. Хочу сказати велике спасибі,та усім рекомендую)!!!

Olena Gurska

Приємний персонал,окрема подяка лікарю Стахів О.В. Супер кваліфіковані лікарі

Diana Ternopilska

Чудова клініка. На мою думку найкраща у нашому місті. Дякую що ВИ є!!!

Svetik Hrytsiv