Ендоскопічні операції пазух носа

Показаннями для втручання на навколоносових пазухах є хронічні захворювання:

 • гнійні синусити,
 • поліпозні гнійні синусити,
 • кісти навколоносових пазух, які ускладнюють носове дихання, викликають головний біль, сльозотечу і т. д.

При гострих запальних процесах оперативні втручання не проводяться.

Кіста верхньої щелепи – це об’ємна доброякісна пухлина, що утворюється зі слизової оболонки гайморової пазухи, що має вигляд міхура в середині якого міститься рідина. При цьому вміст її порожнини буває різним, це залежить від механізму появи і характеру протікання патологічного процесу.

Кістозні утворення негативно впливають на вентиляцію і дренаж всієї системи навколоносових пазух, погіршують носове дихання. Тому нерідко операція з видалення кісти стає профілактикою хронічного рецидивуючого запалення ЛОР-органів.

Сформовані кісти часто не схильні до регресії, та й консервативна терапія теж зазвичай не здатна привести до їх зникнення навіть після ліквідації запалення. Тому єдиний результативний метод лікування – хірургічне видалення кісти в пазусі носа.

Як проходить операція? 

Довгий час операція з видалення кісти пазухи носа проводилася тільки з розкриттям стінки гайморової пазухи через ротову порожнину або через щоку. Ця маніпуляція називається гайморотомія, вона досить травматична і вимагає тривалого періоду відновлення.

В даний час класичну операцію проводять рідко, віддаючи переваги малоінвазивним втручанням. Але при поширених гнійних кістах застосовують саме таке радикальне втручання. Небезпечне утворення при цьому видаляється повністю, пазуха промивається антисептиком і дренується.

У «Клініці Стахіва» операція з видалення кісти із навколоносових пазух здійснюється ендоскопічним способом, з мінімальним порушенням цілісності стінок пазухи.

При необхідності додатково проводять пластику соустя, видаляють прилеглі поліпозні розростання.

Ендоскопічна операція з видалення верхньощелепних кістозних утворень проводиться амбулаторно і триває зазвичай 20-40 хвилин. Після її завершення пацієнт протягом 2-3 годин знаходиться в клініці під наглядом лікаря, потім повертається до звичного життя.

Використання ендоскопа дозволяє видаляти кісту верхньощелепної пазухи бережним  способом. Така операція не порушує дренування і вентиляцію пазух, знижує ризик хронічних риносинуситів і не вимагає тривалого відновлення пацієнта.

Гайморотомія – це хірургічне втручання, що проводиться з метою видалення сторонніх предметів або слизисто-гнійних виділень з верхньощелепних (гайморових) пазух.

Ендоскопічну гайморотомію слід проводити при неефективності консервативних методів лікування хронічного гаймориту, при наявності сторонніх тіл і з метою розширення соустя для відтоку вмісту гайморової пазухи.

Ендоскопічна гайморотомія грає провідну роль в діагностиці захворювань, які іноді супроводжують гайморит (доброякісні та злоякісні новоутворення пазух). Адже ендоскопія є головним методом взяття біопсії, коли є підозри на онкологічну природу пухлин в пазухах носа.

Перелік необхідних передопераційних обстежень для дорослих:

 1. Загальний аналіз крові;
 2. Час згортання та тривалість кровотечі;
 3. Загальний аналіз сечі;
 4. Біохімічний аналіз крові (глюкоза, білок, сечовина, креатинін, білірубін, АлТ, АсТ, білірубін, калій, натрій, хлор);
 5. Група крові. Резус-фактор;
 6. Електрокардіограма;
 7. Флюорографія;
 8. ВІЛ;
 9. Гепатит С;
 10. Консультація сімейного лікаря;
 11. При необхідності – огляд суміжних спеціалістів;
 12. При необхідності –  комп’ютерна томограма приносових пазух носа.

Наші щасливі клієнти

Хочу висловити велику подяку Олегу Володимировичу за проведену отопластику для моєї дитини.Операція пройшла успішно реабілітація теж)))))моя дівчинка почувається чудово )))дякую за професійність за той спокій і впевненість які Ви в мене викликали на консультації і в день операції))))Ви не просто лікар _Ви скульптор який втілив нашу мрію в реальність)))) Прийміть найщиріші побажання здоров’я та успіхів в Вашій благородній праці .Всім у кого є ще сумніви дуже раджу Не бійтеся!!! Зробіть крок до своєї мрії.Рекомендую клініку Стахіва і прекрасного лікаря Олега Володимировича.Процвітання Вам і всього найкращого.

Зоряна Джугла

Чудовий лікар,хірург і людина!!!Проводив два оперативних втручання….Професійне і чуйне ставлення до пацієнта!Завжди надає хороші консультації!Олег Володимирович майстер свого діла.

Kira Light

Олег Володимирович-професіонал своєї справи,чудовий хірург і людина яка живе своєю роботою..я з 12-14років мала алергічний хронічний реніт(ніс закладений незалежно від пори року)-весь час сиділа на судинозвужуючих препаратах-так що вже слизова атрофувалась…коли прийшла на прийом він все показав на відео і роз’яснив і повірила і згодилася на операцію…все пройшло добре і тепер я тільки згадую ,що мала проблеми з носом!!дякую!!!

Оксана Панчишин

Мене звати Олена і я є одною із пацієнток лікаря Стахіва. Понад шість років я страждала гайморитом ,лікувалася у різних спеціалістів, та добрі люди рекомендували звернутися саме до Олега Володимировича. І ось вже два з половиною роки як я забула про свій недуг. Хочу сказати велике спасибі,та усім рекомендую)!!!

Olena Gurska

Приємний персонал,окрема подяка лікарю Стахів О.В. Супер кваліфіковані лікарі

Diana Ternopilska

Чудова клініка. На мою думку найкраща у нашому місті. Дякую що ВИ є!!!

Svetik Hrytsiv