Ендоскопічні операції вуха

Якщо у Вас або Вашої дитини часті отити, чи загалом проблеми із вухами, спостерігається зниження слуху, виявлено скупчення рідини в середньому вусі, то, можливо, Вам необхідно проведення оперативного лікування. Проконсультуйтеся з цього приводу з нашими отоларингологами. Вони проведуть діагностику, підберуть індивідуальну схему лікування і, при необхідності, призначить оперативне лікування.

Ексудативний отит є одним з відносних показань до проведення операції з видалення аденоїдів. Він виникає в результаті того, що глоткова мигдалина закриває гирло слухових труб, які також знаходяться в носоглотці, і ускладнює вентиляцію середнього вуха. Видалення аденоїдів і налагодження вентиляції середнього вуха сприяють самостійного відновлення слухової труби і барабанної порожнини.

Коли операція відкладається, ексудативний отит посилюється – рідина в барабанної порожнини стає густою і викликає формування спайок в середньому вусі. У таких ситуаціях доводиться додатково проводити парацентез барабанної перетинки – розрізати її і видаляти цю рідину з барабанної порожнини. Розріз в барабанній перетинці заживає самостійно, а отит проходить в результаті того, що аденоїди видалені і вентиляція налагоджена.

В окремих випадках доводиться встановлювати шунти (спеціальні маленькі трубочки) в барабанну порожнину. Вони не дають перетинки заростати і тим самим відбувається відтік повітря в барабанну порожнину і через носоглотку, і через зовнішній слуховий прохід. Шунти можуть стояти від місяця до року. За цей час вони, як правило, «випадають» самостійно, так як перетинка починає заростати і виштовхує шунт. Якщо цього не відбувається, то шунт витягує лікар, щоб запобігти формуванню стійкої перфорації.

Як правило, видалення аденоїдів досить для позбавлення від отиту. Валик слухової труби, який оточує глотковий отвір, має в собі лімфоїдну тканину. Вона так само реактивна, як і лімфоїдна тканина глоткової мигдалини, тому буває, що ці валики збільшені. Під час операції з видалення аденоїдів завдяки ендоскопічній техніці ми маємо можливість точкової коагуляції цих валиків, що призводить до подальшого рубцювання тканини і зменшення в об’ємі. Це додатково відкриває слухову трубу, налагоджує вентиляцію середнього вуха і виключає рецидиви отиту.

У післяопераційний період важливо дотримуватися обмеження: не відвідувати басейни, сауни, лазні, виключити потрапляння води у вуха, яке може стати причиною інфекцій і гнійного процесу. Необхідно прийти на прийом через тиждень після операції, а потім ще через півроку для контрольної ендоскопії.

Перелік необхідних передопераційних обстежень для дітей:

  1. Загальний аналіз крові;
  2. Час згортання та тривалість кровотечі;
  3. Загальний аналіз сечі;
  4. Біохімічний аналіз крові (глюкоза, білок, сечовина, креатинін, білірубін, АлТ, АсТ, електроліти);
  5. Електрокардіограма;
  6. Консультація педіатра;
  7. При необхідності – огляд суміжних спеціалістів.

Наші щасливі клієнти

Хочу висловити велику подяку Олегу Володимировичу за проведену отопластику для моєї дитини.Операція пройшла успішно реабілітація теж)))))моя дівчинка почувається чудово )))дякую за професійність за той спокій і впевненість які Ви в мене викликали на консультації і в день операції))))Ви не просто лікар _Ви скульптор який втілив нашу мрію в реальність)))) Прийміть найщиріші побажання здоров’я та успіхів в Вашій благородній праці .Всім у кого є ще сумніви дуже раджу Не бійтеся!!! Зробіть крок до своєї мрії.Рекомендую клініку Стахіва і прекрасного лікаря Олега Володимировича.Процвітання Вам і всього найкращого.

Зоряна Джугла

Чудовий лікар,хірург і людина!!!Проводив два оперативних втручання….Професійне і чуйне ставлення до пацієнта!Завжди надає хороші консультації!Олег Володимирович майстер свого діла.

Kira Light

Олег Володимирович-професіонал своєї справи,чудовий хірург і людина яка живе своєю роботою..я з 12-14років мала алергічний хронічний реніт(ніс закладений незалежно від пори року)-весь час сиділа на судинозвужуючих препаратах-так що вже слизова атрофувалась…коли прийшла на прийом він все показав на відео і роз’яснив і повірила і згодилася на операцію…все пройшло добре і тепер я тільки згадую ,що мала проблеми з носом!!дякую!!!

Оксана Панчишин

Мене звати Олена і я є одною із пацієнток лікаря Стахіва. Понад шість років я страждала гайморитом ,лікувалася у різних спеціалістів, та добрі люди рекомендували звернутися саме до Олега Володимировича. І ось вже два з половиною роки як я забула про свій недуг. Хочу сказати велике спасибі,та усім рекомендую)!!!

Olena Gurska

Приємний персонал,окрема подяка лікарю Стахів О.В. Супер кваліфіковані лікарі

Diana Ternopilska

Чудова клініка. На мою думку найкраща у нашому місті. Дякую що ВИ є!!!

Svetik Hrytsiv