Лікування хвороб горла

Біль в горлі – симптом, який кожен з нас не раз відчував. Зазвичай ми не звертаємо на таке нездужання особливої ​​уваги. Відчувши біль в горлі, люди, як правило, купують льодяники з ментолом і на цьому часто терапія закінчується. Але не варто ставитися до захворювань горла легковажно. Деякі з них можуть стати серйозною загрозою для здоров’я.

Захворювання горла можуть бути викликані різними причинами. Найчастіше нездужання є результатом бактеріальної або вірусної інфекції, але схожі симптоми може викликати і грибкове ураження, і навіть утворення пухлини. Крім того, захворювання горла без температури можуть бути спровоковані впливом подразнюючих речовин на слизові оболонки, алергією або занадто сухим повітрям.

– Вірусні. До вірусних захворювань, що викликають біль в горлі, відносяться грип та ГРВІ, а також кір і вітряна віспа, серед симптомів яких біль в горлі стоїть не на останньому місці. При цих захворюваннях дуже часто запальний процес поширюється на горло, проявляючись першінням і болем.

Ще одне з поширених вірусних захворювань горла – інфекційний мононуклеоз, який викликається вірусом герпесу IV типу. Всі вірусні захворювання горла мають схожі риси. При вірусному ураженні біль в горлі супроводжується занепадом сил, головним болем і загальною слабкістю, температура може підвищитися, але незначно.

При грипі та ГРВІ людина страждає від сильного нежитю і кашлю, віспа і кір проявляються також висипом на шкірі. Мононуклеоз небезпечний поширенням запального процесу на печінку і селезінку, що викликає збільшення лімфовузлів.

-Бактеріальні. Найпоширеніше бактеріальне захворювання – банальна ангіна. Найчастіше збудником ангіни стає стрептокок, але іноді її викликають хламідії, мікоплазма, гонококи або туберкульозна паличка. Скарлатина і дифтерія також викликаються бактеріями і супроводжуються болем у горлі. Також ним супроводжується і епіглоттит – досить рідкісне бактеріальне захворювання, яке зазвичай вражає маленьких дітей у віці до 4-х років. Ця хвороба дуже небезпечна, оскільки може привести до порушень прохідності дихальних шляхів.

Такі хвороби, як скарлатина і дифтерія, колись широко поширені, тепер зустрічаються дуже рідко. Але при виникненні болю в горлі повністю виключати їх не можна.

Загальні симптоми бактеріальних захворювань горла – слабкість, біль і першіння в горлі, набряклість гортані і мигдалин і висока температура – до 40 С.

-Грибкові. Грибкові ураження – результат активного розмноження дріжджоподібних і пліснявих грибів. Грибкові захворювання горла, або мікози, часто проявляються у вигляді ангіни, фарингіту або ларингіту. При всіх грибкових ураженнях на слизових виникає наліт у вигляді сиркової (творожної) маси, з’являється сильний біль в горлі, однак температура залишається нормальною. Мікоз – поширений наслідок зниження імунітету, авітамінозу, лікування антибіотиками і гормональними препаратами. До грибкових захворювань горла можуть привести і неполадки в роботі шлунково-кишкового тракту.

Захворювання горла і гортані можуть бути викликані зростанням пухлини. Пухлини бувають первинними (вперше формуються в області гортані) і вторинними (метастази онкологічних процесів в інших органах). У міру зростання новоутворення хворі починають скаржитися на «комок у горлі», відчуття чужорідного тіла. Голос може змінитися і стати сиплим або хриплим, виникають проблеми з ковтанням.

Цікаво знати

На ментолових льодяниках часто пишуть «від болю в горлі», однак ментол сам по собі не володіє ніякою лікувальною дією і не прискорює одужання – він лише надає слабкий анестезуючий ефект і приємно охолоджує запалену слизову.

-ГРВІ. Мабуть, це найпоширеніша причина болю в горлі. Для гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) характерно відчуття сухості, першіння і болю в горлі, осиплість, нежить, іноді також чхання і кашель. Температура рідко піднімається вище 38 С. Антибіотики в даному випадку абсолютно неефективні, так як вони призначені для боротьби з бактеріями, а ГРВІ викликається вірусами. В даному випадку показано приймати противірусні препарати, а також імуномодулятори. Для полегшення симптомів ГРВІ також рекомендується проводити полоскання відваром ромашки або шавлії, вони знімають подразнення. З аптечних засобів можна порадити спреї з легким анестезуючим ефектом і льодяники з шавлією і евкаліптом. Рекомендується підтримувати імунітет, приймаючи вітамін С, показано також багато теплого (але не гарячого!) пиття, наприклад, трав’яні чаї з шипшиною і медом.

-Ангіна. Характеризується високою температурою (до 40 С) і дуже сильним болем у горлі. Гортань червона, запалена. Мигдалини запалені і покриті білим нальотом. Часті супутники ангіни – біль в суглобах і мігрень. Важливо знати, що ангіна лікується антибіотиками! Пам’ятайте, що непролікована ангіна може дати дуже серйозні ускладнення, тому при підозрі на це захворювання негайно звертайтеся до лікаря. При ангіні показаний постільний режим, м’яка, протерта їжа і багато пиття. Полоскання також допомагають зняти біль і очистити слизову – особливо ефективні полоскання відваром шавлії, ромашки, липи, розчином фурациліну і мірамістину.

Фарингіт. Відмінними ознаками фарингіту є сухість в горлі, сухий кашель, першіння, колючий біль в гортані, яка посилюється при ковтанні і спробі широко відкрити рот, а також відчуття клубка в горлі. Слизові оболонки горла червоні і запалені, може відзначатися наліт або виділення гною. При лікуванні фарингіту потрібно виключити будь-яку подразнюючу їжу (занадто гарячу, гостру і кислу) і пити якомога більше рідини, віддаючи перевагу напоям з високим вмістом вітамінів. Але самолікуванням займатися ні в якому разі не слід: без правильної терапії фарингіт легко переходить в хронічну форму.

-Ларингіт. Запалення гортані і голосових зв’язок. Основна ознака ларингіту – гавкаючий кашель, хрипкий охриплий голос або його повне зникнення. Ларингіт частіше діагностується у дітей молодшого віку. Захворювання небезпечне тим, що в положенні лежачи (як правило, в нічні години) можливий набряк гортані, що призводить до утруднення дихання (це пов’язано з особливостями будови дитячої гортані). У такому випадку потрібно негайно викликати швидку допомогу, а в процесі очікування лікарів підняти дитини у вертикальне положення і помістити його в тепле і вологе середовище, щоб зняти спазм. Це легко зробити у ванній кімнаті, поставивши дитину під гарячий душ. Ларингіт часто супроводжується відчуттям дряпаючого болю в горлі. Захворювання супроводжує кашель – спочатку сухий, пізніше – з відкашлюванням мокротиння.

Хронічний ларингіт викликається не тільки бактеріями, але і іншими факторами – перенапруженням голосу, курінням, впливом їдких речовин. При ларингіті допомагають інгаляції з мінеральною водою (при відсутності підвищеної температури), в разі утруднення дихання – з «беродуалом» або іншими препаратами зі схожим дією, теплі компреси на горло, пиття трав’яних відварів. Не можна напружувати голос – лікарі радять помовчати 2-3 дня. Для полегшення стану слід додатково зволожувати повітря в кімнаті – купити зволожувач або хоча б регулярно розміщувати в приміщенні мокрий рушник.

Тонзиліт. Під цією назвою ховається запалення піднебінних мигдалин. Гострий біль в горлі, жар, збільшення мигдаликів і гнійний наліт на них, неприємний запах з рота є основними симптомами цього захворювання горла. Тонзиліт частіше викликається вірусами, хоча буває і бактеріальний тонзиліт, викликаний стрептококовою інфекцією. Для полегшення болю в горлі рекомендовані зрошення і полоскання, а температуру слід збивати за допомогою жарознижувальних.

Цікаво знати

Бактеріальні захворювання горла характеризуються швидким розвитком – з ранку ви відчували себе чудово, а вже до обіду зовсім розбиті і ледь можете ковтати. При вірусних ураженнях симптоми проявляються поступово. Однак лише лікар після лабораторних досліджень зможе дати точну відповідь на питання – якої етіології ваше захворювання горла: вірусної, бактеріальної або грибкової.

Пухлини в горлі підступні – вони довго розвиваються, ніяк не проявляючи себе. Лише коли пухлина досягає значних розмірів, починають проявлятися такі симптоми, як дискомфорт, першіння в горлі, порушення дихання через ніс, закладеність вух, труднощі при ковтанні, виділення кров’янистої слизу з носа. Пізніше до симптомів додається незрозуміла зубна біль (навіть якщо стоматолог не знаходить жодних проблем), біль у вусі, сухий кашель, зниження слуху, отит, носові кровотечі, зміна тембру голосу або його втрата, головні болі. Не витрачайте час на самолікування і народні засоби. Пухлина в горлі смертельно небезпечна, і способів впоратися з цим захворюванням самостійно не існує. На щастя, далеко не всі пухлини є злоякісними. До доброякісних відносяться: поліпи і папіломи гортані; кісти; ангіоми; ліпоми; фіброми.

Серед злоякісних утворень в горлі виділяють:

  • саркоми;
  • хондросаркоми;
  • плоскоклітинний рак.

На ранніх стадіях розвитку пухлини навіть лікарям непросто відрізнити доброякісна пухлина від злоякісного. Вердикт можна винести лише після численних досліджень, так як симптоми у патологій дуже схожі: лише лабораторними методами можна встановити істину.

Повністю захистити себе від захворювань горла неможливо, але звести ризик до мінімуму цілком реально.

-Киньте палити. Куріння робить слизові оболонки горла і носоглотки слабкими і вразливими (не кажучи про те, що куріння провокує розвиток онкологічних захворювань). -Урізноманітніть меню. Чим більше різних продуктів ви вживаєте, тим нижча ймовірність того, що ви недоотримаєте якісь вітаміни і мінерали. Намагайтеся їсти побільше продуктів з високим вмістом вітаміну С – це сильний антиоксидант, який зміцнює імунну систему.

-Зволожуйте повітря. Під час опалювального сезону повітря в наших квартирах дуже сухе. Пересушене повітря дратує горло, сприяє виникненню мікротравм слизових оболонок – а це відкриває шлях хвороботворним бактеріям. Найпростіший зволожувач, кімнатний фонтанчик або вологий рушник на батареї допоможуть поліпшити мікроклімат будинку. -Мийте руки частіше. Вчені встановили, що більшість патогенних бактерій потрапляє в наш організм саме через немиті руки.

-Приймайте вітаміни. При частих ЛОР-захворюваннях вам потрібні комплекси для поліпшення роботи імунної системи, а також препарати-імуномодулятори.

-Одягайтеся по погоді. Банальна порада, але вона працює. Переохолодження викликає звуження судин і порушує захисний бар’єр слизових оболонок, хоча холод сам по собі не провокує розвиток простудних захворювань.

Препарати для лікування захворювань горла доступні, але візит в аптеку не замінить консультації з лікарем. Біль в горлі – характерний симптом багатьох захворювань, серед яких є і небезпечні. Не відкладайте візит до клініки!

Без своєчасного лікування горла підвищується ризик розвитку серйозних патологій, таких як захворювання серця, нирок або суглобів. Ендоскопічна діагностика горла допомагає лікарю встановити правильний діагноз і виявити причину захворювання верхніх дихальних шляхів.

Відчувши перші ознаки будь-якого захворювання, потрібно неодмінно звернутися до лікаря, а не розраховувати, що все пройде само або допоможуть поради з Мережі. І біль в горлі – не виняток. Втім, більшість людей визнають це, але черги в державних поліклініках забирають надто багато часу, якого часто зовсім немає. В такому випадку хорошою альтернативою стають приватні медичні центри та клініки. Саме такою клінікою є Клініка Стахіва, в якій кращі ЛОР-фахівці допоможуть із вирішенням Вашої проблеми. Записатися на огляд до лікаря Ви можете заповнивши форму, або зателефонувати до нас за номером телефону 098 590 29 29.

Наші щасливі клієнти

Хочу висловити велику подяку Олегу Володимировичу за проведену отопластику для моєї дитини.Операція пройшла успішно реабілітація теж)))))моя дівчинка почувається чудово )))дякую за професійність за той спокій і впевненість які Ви в мене викликали на консультації і в день операції))))Ви не просто лікар _Ви скульптор який втілив нашу мрію в реальність)))) Прийміть найщиріші побажання здоров’я та успіхів в Вашій благородній праці .Всім у кого є ще сумніви дуже раджу Не бійтеся!!! Зробіть крок до своєї мрії.Рекомендую клініку Стахіва і прекрасного лікаря Олега Володимировича.Процвітання Вам і всього найкращого.

Зоряна Джугла

Чудовий лікар,хірург і людина!!!Проводив два оперативних втручання….Професійне і чуйне ставлення до пацієнта!Завжди надає хороші консультації!Олег Володимирович майстер свого діла.

Kira Light

Олег Володимирович-професіонал своєї справи,чудовий хірург і людина яка живе своєю роботою..я з 12-14років мала алергічний хронічний реніт(ніс закладений незалежно від пори року)-весь час сиділа на судинозвужуючих препаратах-так що вже слизова атрофувалась…коли прийшла на прийом він все показав на відео і роз’яснив і повірила і згодилася на операцію…все пройшло добре і тепер я тільки згадую ,що мала проблеми з носом!!дякую!!!

Оксана Панчишин

Мене звати Олена і я є одною із пацієнток лікаря Стахіва. Понад шість років я страждала гайморитом ,лікувалася у різних спеціалістів, та добрі люди рекомендували звернутися саме до Олега Володимировича. І ось вже два з половиною роки як я забула про свій недуг. Хочу сказати велике спасибі,та усім рекомендую)!!!

Olena Gurska

Приємний персонал,окрема подяка лікарю Стахів О.В. Супер кваліфіковані лікарі

Diana Ternopilska

Чудова клініка. На мою думку найкраща у нашому місті. Дякую що ВИ є!!!

Svetik Hrytsiv