ЛОР-процедури – це група маніпуляцій, які проводяться для лікування захворювань ЛОР-органів. ЛОР-процедури є важливою складовою комплексного лікування гострих і хронічних отоларингологічних захворювань, можуть здійснюватися в амбулаторних умовах, також їх проводять в екстреному або плановому порядку.
Іноді ЛОР процедури проводять під місцевою анестезією.
Найчастіше всі процедури спрямовані на видалення патологічного відокремлюваного вмісту (пробок, гною) і чужорідних тіл з порожнин уражених органів, зупинку кровотечі, новокаїнові блокади, введення лікарських препаратів і ін.
У клініці Стахіва можливо отримати такі процедури:
Лазеротерапія – це фізіотерапевтичний метод лікування, заснований на застосуванні лазерного випромінювання. Інтенсивність цього випромінювання настільки мала, що вона не тільки не пошкоджує шкірні покриви, але навіть не викликає теплових випромінювань.
Основною перевагою лазеротерапії є її неінвазивність, безболісність і повна безпека.
Яка лікувальна дія у лазеротерапії?
Під дією лазера в організмі активізуються біохімічні процеси, нормалізуються і стимулюються процеси клітинного оновлення, розширюються капіляри, тим самим поліпшується мікроциркуляція в тканинах, а отже прискорюються процеси загоєння в уражених місцях.
Лазеротерапія створює протимікробну, противірусну дію, зменшує запалення в осередку, прискорює виведення з тканин токсинів і продукти їх розпаду. Лазеротерапія підвищує чутливість організму до медикаментозного лікування, завдяки чому скорочуються терміни лікування, запобігає перехід гострого процесу в хронічний, а головне допомагає домогтися гарного ефекту при мінімальних дозах лікарських препаратів.
Лазеротерапрія – є ефективним методом лікування різних ЛОР захворювань.
Показання до застосування лазеротерапії в оториноларингології є хронічні тонзиліти, гострі і хронічні риніти, назофарингіти, гострі і хронічні фарингіти, захворювання придаткових пазух носа, фурункули носа, гострі і хронічні середні отити, пораження шкіри зовнішнього слухового проходу, ларинготрахеїти, гіпертофії носоглоткового мигдалика (аденоїди).
Сірка може вироблятися і в надмірних кількостях, це не є патологією, а лише особливістю функціонування сірчаних залоз, і тоді формується сірчана пробка. З’являється відчуття закладеності вуха, поступово наростаюче з кожним днем або раптове (дуже часто вперше воно з’являється після купання, через набрякання пробки від води), зниження слуху, іноді відчуття «відлуння» в голові від звуку свого голосу, нерідко приєднується головний біль.
Найголовніше, ніколи не намагайтеся дістати пробку самостійно, у зв’язку з небезпекою травмування слухового проходу і барабанної перетинки і інфікування, також ні в якому разі не користуйтеся ніякими «народними» засобами. Необхідно при появі перших симптомів звернутися до лікаря-оториноларинголога для професійної допомоги видалення сірчаної пробки. Пам’ятайте, що тривале механічне подразнення шкіри слухового проходу і барабанної перетинки сірчаної пробкою може викликати запалення.
Якщо Ви знаєте, що страждаєте підвищеним утворенням сірки і регулярно зустрічаєтеся з цією проблемою, доцільно звертатися до ЛОР лікаря раз на пів-року або раз на рік з профілактичною метою.
У клініці Стахіва лікар-отолариноголог проведе ендоскопічний огляд (огляд слухового проходу за допомогою ендоскопа) для підтвердження наявності сірчаної пробки, відділить її або спеціальним інструментом, або промиванням, після чого проведе повторну ендоскопію, щоб переконатися, що проблема усунута та огляне барабанну перетинку і шкіру слухового проходу для виключення запальних проявів, які можуть бути викликані механічним подразненням при тривалому знаходженні пробки в слуховому проході, в цьому випадку буде призначене лікування.
При хронічному тонзиліті в лакунах піднебінних мигдалин скупчується патологічний вміст, представлений злущенним епітелієм, загиблими лейкоцитами і мікробами. Вміст, що називається «пробками», є сприятливим середовищем для розмноження хвороботворних бактерій, що може привести до загострення хронічних захворювань глотки. Тому промивання лакун мигдалин є одним з методів консервативного лікування хронічного тонзиліту, який дозволяє підтримувати хворобу в стадії ремісії.
Дуже добре оздоровлюється тканина мигдалини при лікуванні апаратом «Тонзилор». На сьогоднішній день апарат «Тонзилор» – це найбільш ефективний метод консервативного лікування хронічного тонзиліту. Він полягає в вакуумному промиванні піднебінних мигдалин і зрошенні їх антисептичними розчинами за допомогою низькочастотного ультразвуку. На другому етапі процедури в очищені лакуни мигдалини вводяться лікарські препарати так само з ультразвуковим впливом.
Під час процедури відбувається більш глибоке очищення мигдалин за рахунок вакуумного відсмоктування, з поверхні змиваються наліт, вимиваються пробки. Ультразвук сприяє поліпшенню мікроциркуляції крові у вогнищі запалення, руйнує бактеріальні клітини. При лікуванні «Тонзиллором» відбувається як очищення мигдалини, так і значне зменшення їх в діаметрі, зняття запалення, знищення патогенної мікрофлори.
ЛОР фахівці клініки Стахіва індивідуально підберуть методику лікування і візьмуть на диспансерне динамічне спостереження. Курс лікування зазвичай становить 5-7 процедур. Так як процес запалення в мигдалинах в цьому випадку є хронічним, доцільно повторювати курс лікування раз на пів-року, що допоможе Вам зберегти захисну функцію мигдаликів, значно поліпшить якість життя (знизить захворюваність), і допоможе запобігти розвитку важких ускладнень.
Треба відзначити, що на тлі регулярного лікування протягом 2-3-х років у частини пацієнтів можливе повне одужання і відновлення функції мигдаликів, яке не потребує подальших курсів протирецидивної терапії.
Як проводиться процедура з використанням апарату «Тонзилор»
Спочатку проводиться місцева аерозольна анестезія глотки для зменшення блювотного рефлексу. Потім на мигдалину щільно накладається насадка у вигляді воронки, включається вакуумний електровідсмоктувач, і в систему подається антисептичний розчин, який проходить через ультразвуковий випромінювач, зрошує мигдалину і після цього виводиться разом із патологічним вмістом мигдалини.
Промивання придаткових пазух (“кукушка”) – видалення патологічного вмісту навколоносових (гайморових) пазух методом переміщення рідини. Застосовують при гаймориті, ринітах, аденоїдах, синуситах. Виконується в положенні лежачи. Сольовий розчин вливають в одну ніздрю і відсмоктувачем видаляють через іншу. Завдяки інтенсивному току рідини в порожнині верхньощелепних пазух створюється негативний тиск, запальний вміст придаткових пазух (слиз або гній) надходить в порожнину носа, а потім вимивається.
Промивання проводиться з піднятим піднебінням для запобігання попадання рідини в ротову порожнину. Необхідного ефекту досягають, просячи пацієнта безперервно вимовляти «ку-ку», за рахунок чого виникла популярна назва процедури – «кукушка».
Пункція і дренування гайморових пазух – застосовується для діагностики і лікування синуситу. Лікувальна мета виведення патологічних виділень з пазухи, промивання і введення в пазуху ліків.
Пневмомассаж барабанної перетинки – це стимуляція коливання перетинки, які збільшують тонус м’язової тканини. Рекомендується при захворюваннях і станах, що супроводжуються зниженням еластичності барабанної перетинки в результаті запалення.
Під впливом повітряного потоку, м’яз починає рухати перетинку. Така процедура відновлює рухливість. Використовують для відновлення слуху після отитів, при наявності спайок в середньому вусі, приглухуватості та ін. Захворюваннях
Тубус-кварц ЛОР органів – препарат для світлолікування, створює короткі ультрафіолетові хвилі. Такі хвилі ефективно вбивають бактерії. метод ефективний при лікуванні гіпертрофії піднебінних мигдаликів, ринітів, фарігнітів, тонзилітів.