Відеоендоскопічний огляд

Ендоскопія – сучасний, безпечний і високоінформативний метод діагностики, яка активно використовується в багатьох галузях медицини, нерідко стаючи ключовим методом дослідження і значно розширюючи лікувально-діагностичні можливості лікаря.

В оториноларингології ендоскопія визнана золотим стандартом діагностики захворювань носа, придаткових пазух і носоглотки у дітей і дорослих. З її допомогою також проводяться різноманітні малоінвазивні втручання, результативність яких часом перевищує ефект від класичних ЛОР-операцій. Тому в багатьох сучасних клініках ендоскопія носа і суміжних структур використовується як рутинне дослідження, в “Клініці Стахіва” ця процедура входить в базовий огляд всіх пацієнтів.

Ендоскопією називають огляд внутрішніх поверхонь порожнистих органів або внутрішніх порожнин тіла з допомогою спеціального апарата-ендоскопа. Залежно від області застосування він виглядає як гнучка або металева вузька трубка з джерелом освітлення і міні-камерою. На іншому її кінці розташовується ручка з системою управління та виходу картинки на дисплей. Сучасні моделі апаратів оснащені також маніпуляторами, радіо- або лазерним ножем, що дозволяє проводити малотравматичні хірургічні втручання.

Під час процедури робочу частину ендоскопа акуратно вводять в досліджувану область, що дає можливість прицільного детального огляду. Зображення передається на монітор, при необхідності лікар може збільшити масштаб.

Використовувана в ЛОР-клініках ендоскопія дозволяє в режимі реального часу оцінити стан вуха, носа і носоглотки. При цьому лікар оглядає всю поверхню слизової оболонки, визначаючи характер і вираженість її змін. А ендоскопічне дослідження носоглотки дає можливість прицільно оцінити стан мигдалин і гирла слухової труби, що особливо актуально у дітей з аденоїдитами і аденоїдними вегетаціями.

Ендоскопія носоглотки і носа – найдостовірніший і поки безальтернативний метод діагностики. Жоден інший спосіб дослідження не дозволяє отримувати настільки достовірну та актуальну інформацію про стан ЛОР-органів. Тому саме ендоскопія носоглотки застосовується для первинної діагностики ЛОР-захворювань і подальшого контролю ефективності проведеного лікування.

Ендоскопічні методи дослідження в оториноларингології мають ряд переваг:

 • Широкі діагностичні можливості. За допомогою ендоскопа можна детально оглядати навіть глибоко розташовані структури ЛОР-органів. Додаткове освітлення і можливість збільшення зображення дозволяють з високою точністю оцінювати характер виявлених змін, а наявність маніпуляторів – брати біопсію.
 • Відсутність необхідності в попередній підготовці пацієнта. Таке дослідження носа може проводитися при будь-якому зверненні пацієнта до ЛОР-лікаря.
 • Отримання результату безпосередньо під час дослідження. Діагностика проводиться в режимі реального часу і пацієнт може побачити «себе з середини» на моніторі одночасно з лікарем.
 • Низький рівень дискомфорту. Робоча частина сучасних ЛОР-ендоскопів тонка, малотравматична. При дотриманні техніки введення апарату і при достатній кваліфікації лікаря ендоскопія носоглотки добре переноситься і не супроводжується явними больовими відчуттями.
 • Безпека. Така діагностика не пов’язана з використанням випромінювань та не порушує роботу ЛОР-органів і може застосовуватися навіть для обстеження дітей.
 • Невелика тривалість. Ендоскопія носоглотки триває трохи довше класичного ЛОР-огляду, дозволяючи отримувати при цьому більший об»єм інформації.
 • Можливість виконання хірургічних втручань. Сучасна ендоскопічна апаратура дозволяє видаляти новоутворення, гіпертрофовані (що аномально розрослися) ділянки слизової оболонки, виконувати інші необхідні маніпуляції.

Ендоскопія широко застосовується не тільки у дорослих. Дитячий ЛОР-лікар може використовувати цю методику для обстеження і лікування дитини, починаючи з 2-річного віку.

Список показань для ендоскопії в оториноларингології дуже широкий. Таку діагностику проводять при вже підтверджених захворюваннях, і при наявності у пацієнта скарг ще не встановленого походження.

Приводом для використання ендоскопії можуть бути:

 • Нежить з виділеннями різного характеру, в тому числі при відсутності ознак гострої вірусної інфекції.
 • Одно- або двостороння закладеність носа.
 • Хропіння.
 • Постійна гугнявість голосу.
 • Знижений нюх.
 • Біль у лиці, біль біля носа, в глибині носоглотки, в області очей.
 • Постійна або рецидивуюча (повторювана) закладеність вуха, зниження слуху.
 • Часті простудні захворювання зі схильністю до затяжного нежиті.
 • Залежність від судинозвужуючих препаратів.
 • Діагностований хронічний аденоїдит, аденоїдні вегетації у дітей.
 • Схильність до носових кровотеч.
 • Хронічний тонзиліт. Дискомфорт, болі, першіння в горлі, рецидивний «горловий» кашель.
 • Перенесення травми лицьового відділу черепа, носа.

Ендоскопія використовується для діагностики більшості ЛОР-захворювань: синуситів, ринітів різного походження, тонзилітів, аденоїдитів, викривлень носової перегородки і інших деформацій носа, поліпозу та інших новоутворень, отитів і фарингітів. Вона полегшує виявлення і усунення причин хропіння, дозволяє дієво лікувати гіпертрофічні зміни, в тому числі при алергії і залежності від судинозвужуючих препаратів.

Діагностична ендоскопія не вимагає госпіталізації пацієнта. Це амбулаторна процедура, яка може проводитися в екстреному і плановому порядку. При наявності відповідного обладнання вона зазвичай включається в програму рутинного візиту пацієнта в клініку для первинної діагностики або для контролю стану.

У дорослих діагностична ендоскопія зазвичай не вимагає використання знеболюючих (анестезуючих) препаратів. Відчуття під час огляду не досягають больового порогу, якщо тільки людині не властива гіперчутливість. А ось ендоскопія носоглотки дітям дошкільного віку проводиться все ж з місцевим застосуванням спеціального розчину (у вигляді спрея). Локальне знеболення застосовується і при проведенні ендоскопічних ЛОР-операцій.

Під час процедури пацієнт розташовується в кріслі, з частково закинутою головою. Така позиція полегшує введення ендоскопа і покращує огляд порожнини носа і носоглотки. Дитина молодшого дошкільного віку оглядається в присутності батьків, які при необхідності саджають дитину на коліна і притримують (м’яко фіксують).

Лікар контролює стан ендоскопа і оцінює стан обстежуваних органів на моніторі. При використанні відеоендоскопа весь хід процедури або її ключові моменти записуються і зберігаються в цифровому вигляді. Розшифровка результатів відбувається відразу, лікар пояснює суть виявлених змін і можливі перспективи, пропонує відповідне лікування.

Ендоскопія в ЛОР-клініці Стахіва: якість, комфорт, високі результати

Клініка Стахіва – спеціалізована сучасна ЛОР-клініка у Тернополі. Ми використовуємо для обстеження і лікування пацієнтів тільки результативні, перевірені і безпечні методики. Основою діагностики в нашій клініці є відеоендоскопія. Ми проводимо її за допомогою сучасних моделей ендоскопів, оснащених відеокамерами високої роздільної здатності та пристосуваннями для малоінвазивних хірургічних маніпуляцій.

Вартість ендоскопії (відеоендоскопів) в нашій клініці включена у вартість прийому лікаря, така діагностика проводиться при кожному зверненні пацієнта в клініку. Це підвищує якість та інформативність обстеження, скорочує термін підбору ефективної лікувальної схеми, дозволяє з високим ступенем достовірності контролювати одержувані результати.

Клініка Стахіва – це колектив досвідчених висококваліфікованих лікарів, якісне обладнання класу люкс, комфорт і ефективність лікувально-діагностичного процесу.

ЯК РОБЛЯТЬ ЕНДОСКОПІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЛОР-ОРГАНІВ?

Ендоскопія – це сучасний метод дослідження ЛОР-органів з використанням спеціального інструменту – ендоскопа. У ендоскопі є джерело яскравого білого світла, збільшувальна оптика і відеокамера. Для ЛОР-органів використовуються спеціальні тонкі ендоскопи (вони набагато тонше ендоскопів в інших областях медицини).

Завдяки джерелу світла і збільшення зображення, ендоскопічне дослідження дає дуже ясну і детальну картину стану ЛОР-органів (набагато точніше, ніж звичайний ЛОР-огляд з дзеркалами). Цей метод дозволяє швидко і безболісно поставити найбільш точний діагноз.

Проходячи ендоскопію вуха, горла чи носа пацієнт легко може бачити весь процес дослідження на моніторі. Відеозапис зберігається, що дає лікареві можливість порівнювати дані оглядів до і після лікування, оцінювати ефективність операції, видавати копії на руки пацієнтам.

У клініці «ЛОР Центр» пацієнти проходять ендоскопію відразу ж, в день звернення і первинної консультації лікаря. Дослідження проводиться дорослим і дітям під короткочасної місцевою анестезією (у вигляді спрея), або без неї.

Також в ЛОР Центрі є можливість пройти ендоскопію без консультації лікаря (якщо це дослідження було рекомендовано вам іншим фахівцем).

Ендоскопії НОСА І НОСОГЛОТКИ ПРОВОДЯТЬ ПРИ ТАКИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ:

 • аденоїди
 • Деформація перегородки носа
 • хронічний риніт
 • Гострий і хронічний синусит
 • Поліпи порожнини носа і навколоносових пазух
 • Кісти навколоносових пазух
 • Ексудативний середній отит
 • Новоутворення порожнини носа і носоглотки
 • а також для підготовки до різних хірургічних втручань в порожнині носа і для контролю одужання

ЯК І КОЛИ ПРОВОДИТЬСЯ ендоскопії ГОРТАНІ (ларингоскоп)?

Для огляду гортані застосовуються спеціальні види ендоскопів (ларингоскоп і стробоскоп), які відрізняються від інших ендоскопів напрямком і типом світла. Ларингоскопія проводиться, щоб ретельно оглянути гортань і визначити, чи нормально рухаються голосові зв’язки при диханні і співі.

Ларингоскопію призначають:

 • при захриплості або втрати голосу;
 • при дискомфорті і відчутті клубка в горлі;
 • при порушенні дихання і ковтання;
 • при тривалому палінні в анамнезі;
 • при підозрі на сторонні предмети або пухлини в гортані і глотці.

Наші щасливі клієнти

Хочу висловити велику подяку Олегу Володимировичу за проведену отопластику для моєї дитини.Операція пройшла успішно реабілітація теж)))))моя дівчинка почувається чудово )))дякую за професійність за той спокій і впевненість які Ви в мене викликали на консультації і в день операції))))Ви не просто лікар _Ви скульптор який втілив нашу мрію в реальність)))) Прийміть найщиріші побажання здоров’я та успіхів в Вашій благородній праці .Всім у кого є ще сумніви дуже раджу Не бійтеся!!! Зробіть крок до своєї мрії.Рекомендую клініку Стахіва і прекрасного лікаря Олега Володимировича.Процвітання Вам і всього найкращого.

Зоряна Джугла

Чудовий лікар,хірург і людина!!!Проводив два оперативних втручання….Професійне і чуйне ставлення до пацієнта!Завжди надає хороші консультації!Олег Володимирович майстер свого діла.

Kira Light

Олег Володимирович-професіонал своєї справи,чудовий хірург і людина яка живе своєю роботою..я з 12-14років мала алергічний хронічний реніт(ніс закладений незалежно від пори року)-весь час сиділа на судинозвужуючих препаратах-так що вже слизова атрофувалась…коли прийшла на прийом він все показав на відео і роз’яснив і повірила і згодилася на операцію…все пройшло добре і тепер я тільки згадую ,що мала проблеми з носом!!дякую!!!

Оксана Панчишин

Мене звати Олена і я є одною із пацієнток лікаря Стахіва. Понад шість років я страждала гайморитом ,лікувалася у різних спеціалістів, та добрі люди рекомендували звернутися саме до Олега Володимировича. І ось вже два з половиною роки як я забула про свій недуг. Хочу сказати велике спасибі,та усім рекомендую)!!!

Olena Gurska

Приємний персонал,окрема подяка лікарю Стахів О.В. Супер кваліфіковані лікарі

Diana Ternopilska

Чудова клініка. На мою думку найкраща у нашому місті. Дякую що ВИ є!!!

Svetik Hrytsiv